„Išgyveno Titaniką“: pasakojimas apie „neskandinamą“ Violet Jessop, kuri yra viena nuostabiausių moterų jūrininkystėje


Violet Jessop, viena didvyriškiausių jūreivystės moterų, išgyveno Titaniką

V. Constance Jessop, viena nuostabiausių ir pagirtiniausių jūreivystės moterų, yra tarp tų, kurios stebuklingai išgyveno Titaniką ir gyveno iki senatvės.

Nuo vaikystės Violeta patyrė daug sunkumų ir savo kelyje periodiškai susidurdavo su kliūtimis. Jos šeima iš Airijos persikėlė į Argentiną, kur gyveno itin skurdžiomis sąlygomis. Be to, jų šeimoje buvo 8 vaikai. Tikrai ne pačios geriausios sąlygos mažai mergaitei. Padėtis dar pablogėjo, kai paaiškėjo, kad Violeta serga tuberkulioze. Gydytojai nemanė, kad ji gali toliau gyventi, tačiau mergina stebuklingai įveikė ligą.

Po tėvo mirties šeima persikėlė į Didžiąją Britaniją, kur jos mama dirbo stiuardese. Tačiau netrukus jie neteko ir brangios mamos. Jessop buvo įpareigotas dirbti, kad išlaikytų didelę šeimą. Ir tada prasidėjo jos „jūrinė“ karjera.

Sekdama velionės motinos pėdomis, Violeta pasiryžo tapti keleivinio laivo stiuardese.

Iš pradžių mergina dirbo „The Orionto Liner“, vėliau susirado darbą įmonėje „The White Star Line“. Ji pateko į pirmąją avariją milžiniškoje „Olympic“ laive 1991 m.

Šis laineris manevro metu susidūrė su kreiseriu „Hawk“. Laivai buvo labai apgadinti. Tačiau olimpinė, gavusi 10 metrų duobę, išgyveno ir sugebėjo pasiekti krantus. Laimei, visi keleiviai buvo gyvi.

Kitą kartą situacija buvo dar sunkesnė. Violetai buvo pasiūlytas darbas garsiajame laive „Titanikas“ ir ji sutiko lipti į laivą. Kas nutiko toliau, tikriausiai visi puikiai žino.


Balandžio 14-15 dienomis laineris susidūrė su didžiuliu ledkalniu ir laivas pradėjo skęsti. Tačiau Violetai pasisekė turėti gelbėjimosi valtį, kurios pagalba ji sėkmingai pasiekė krantą.

Bet kas Violetos vietoje po tokio tragiško atvejo tikrai mestų jūrininkystę, tačiau Jessop atrodė išimtis. 1916 m. moteris atsidūrė laive „Britannic“ kaip Raudonojo Kryžiaus slaugytoja.

Kelionės per Egėjo jūrą metu laineris atsitrenkė į miną. Šį kartą likimas jai nebuvo toks palankus: ji negalėjo gauti vietos valtyje ir turėjo šokti už borto. Dėl to Violetai lūžo kaukolė.

Drąsiaširdžiai ir didvyriškai moteriai pavyko nugyventi ilgą gyvenimą.

Pasidalinkite savo nuomone!

Iš viso peržiūrėta 758


Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
misneuronas.com