Rodina koupila starý zámek a v něm objevila zazděnou tajnou místnost, do které nebylo vstoupeno 102 let.

Mladá rodina koupila starý dům a rozhodla se ho renovovat. Během renovace objevili tajnou místnost, do které nebylo vstoupeno 102 let. Co tam bylo skryto a proč byl pár šokován?

Když francouzská rodina koupila dům ve vesnici Belabre na jihozápadě země, neměla tušení, že zde otevřou bránu do minulosti.

Dům z poloviny 19. století byl šest let prázdný a byl zakoupen mladou rodinou v roce 2020. Pár začal renovovat a všiml si, že v domě je tajná místnost, zazděná cihlami. Když rozmlátili zdivo, byli zázračně přeneseni zpět v čase. Místnost obsahovala věci, které byly staré přes sto let.

Vlastníci uviděli vojenskou bundu stojící na stojanu přímo uprostřed místnosti. Už ji napadly můry, ale vypadala téměř jako nová. Na stole bylo nalezeno mnoho úžasných věcí: pistole, svícny, popelník a staré fotografie.

Byla tam také láhev s půdou a na ní nápis: „Půda Flander, na které odpočíval naši syn Hubert Rochereau čtyři roky.“ Na posteli ležely vyznamenání bývalého majitele této místnosti, a nad nimi byl velký portrét mladého muže v uniformě. Noví majitelé se zamýšleli, kdo byl tento Hubert Rochereau.

Ukázalo se, že byl poručíkem ve francouzské armádě během první světové války. Na frontu odešel již v roce 1915. Hubert prošel třemi lety války a ve věku 22 let padl na polích dnešního Belgie. Nejprve byl pohřben na bojišti, ale v roce 1922 byly jeho ostatky převezeny do jeho rodné vesnice.

Hubertovi rodiče se rozhodli už nikdy nevstoupit do jeho pokoje, proto ho zazdili cihlami. V roce 1935 prodali dům generálovi, od kterého přijali slib nedrhnout zdivo.

Po generálovi dům přešel na jeho potomky, kteří v něm žili sedm desetiletí. Poslední majitel domu zemřel v roce 2014. Takže dům šel na dražbu.

Noví majitelé neznali stoletou tradici. Ale nyní mají v úmyslu přeměnit pokoj Huberta Rochereaua na muzeum.

Like this post? Please share to your friends: