„Od stříbrné filmové sireny k tragickým milostným příběhům: Příběh vzestupu a pádu Michelle Mercierové“

Příběh vzestupu a pádu Michelle Mercierové: Proměna k nepoznání. Teď je jako stará babička. Musíte si to vidět sami!

Mnoho celebrit na konci své kariéry nedokázalo udržet titul sexuálního symbolu nebo první krásy. Někteří byli zpomalováni leností, jiní rodinnými dramaty a další neúspěšnou plastickou chirurgií.

Život a krása legendární Angeliky byly zničeny dvěma neúspěšnými manželstvími a sérií milostných fiasco.

Herečka Michelle Mercierová vytáhla šťastný lístek, když úspěšně prošla konkurzem na historický romantický film z roku 1964 „Angelika – markýza andělů“. Režisér Bernard Borderie, který natáčel filmovou adaptaci první knihy série románů od Anne a Serge Golon, si všiml málo známé francouzské herečky až poté, co Brigitte Bardot odmítla roli a Catherine Deneuve, Jane Fonda a Marina Vlady neprošly konkurzem.

Role svůdnice lupičů a šlechty okamžitě učinila 25letou krásu, jejíž skutečné jméno bylo Jocelyne Yvonne Renée, superstar světového filmu. Muži byli po Angelice blázniví nejen v Evropě a Americe, ale také v Sovětském svazu. Díky jasné smyslnosti a sexualitě Mercierové, která brilantně ztvárnila krásnou Angeliku, přišel do módy speciální styl podprsenky, která jen stěží zakrývala její půvab.

Na rozdíl od její úspěšné filmové kariéry se Mercierově rodinné život nevyvedl. V roce 1961 se provdala za asistenta režie Andre Smagge, který se ukázal být opilým alkoholikem a neurotikem, úplně neschopným kontrolovat své činy. Sláva jeho manželky, která hrála Angeliku, dráždila Andra a kontrastovala s jeho neúspěchy. Začal ještě tvrději pít a dokonce zvedl ruku na Michelle.

Nakonec lékaři prohlásili Andreho Smaggea za šíleného. A to se stalo pastí pro herečku: na základě psychiatrického zprávy nemohla Michelle rozvést svého manžela. Tečku za tímto obtížným a skandálním manželstvím udělala až v roce 1967. Aby se stala svobodnou, musela Mercierová svému alkoholickému manželovi zaplatit kolosální odškodnění za tyto časy.

Nicméně dlouho svobodná nezůstala. Michelle, jako Angelika, si mohla vybrat kohokoli – každý zástupce silnějšího pohlaví byl připraven hodit se k ní k nohám. Po obdržení oficiálního rozvodu začala hvězdná herečka bouřlivý románek s závodním jezdcem Claudem Burilem. Vzali se v roce 1970, ale i toto manželství se pro herečku stalo kompletní trápením. A po 12 letech manželství manžel jednoduše utekl od Mercier, vezl si všechny peníze a rodinné šperky, které si nahromadila.

Po zradě druhého manžela Michelle padla do dlouhé deprese. Situaci zhoršovalo to, že přestože hrála mnoho rolí, všichni ji vnímali výhradně jako Angeliku. Hvězda se snažila všemi silami přestat být rukojmím jedné role: hrála prostitutky, aristokratky, vražedkyně… Nicméně ani padesát různorodých rolí nepomohlo zbavit se obrazu zrzavé svůdkyně.

Zoufalá Michelle Mercier se přestěhovala žít do USA. Kino opustila na 13 let a na natáčení se vrátila až v roce 1999 kvůli finančním potížím. Během doby, kdy nehrala, média široce pokryla bouřlivé románky hvězdy, jejíž krása neúprosně vybledla – s proslulými herci, vlivnými politiky a dokonce i s italským princem. Nicméně žádný milostný příběh neskončil novým manželstvím.

Herečka napsala tři autobiografické knihy, v každé z nich detailně hovořila o sérii milostných fiask a tragédií, které zničily její život a krásu.

Like this post? Please share to your friends: