🤔«Jak vypadá dítě, které šokovalo lékaře svou vzácnou nemocí, 20 let později? Dokonce se oženil!» 😮

Představte si být narozen s vzhledem pětiletého dítěte, i když jste stále miminko. Vzhled Tomm Tennenta při narození ohromil jak jeho rodiče, tak lékaře. Od té doby čelili mnoha obtížím a prokázali emocionální odvahu. Přeskočme nyní do současnosti, a možná uvidíte s úžasem pláč, když uvidíte Tommův vývoj. Něco mimořádného se stalo na jihovýchodě Austrálie v roce 1993.

Všichni byli šokováni, když zjistili, že Tomm Tennent se narodil s neobvyklou nemocí. Předporodní ultrazvuky odhalily něco pozoruhodného, co přimělo jeho rodiče k zamyšlení nad svou volbou. Naštěstí otec Toma učinil moudré rozhodnutí. Podle jeho otce, Geoffa Tennenta, „O tom jsme si povídali a rozhodli se jít vpřed, přijmout cokoli nám osud připravil.“

Nikdo by nebyl připraven na vážnost Tomovy nemoci. Jeho rodiče byli zcela překvapeni, když ho poprvé viděli v porodním sále. Když položili Tomma na prsa, Debbie Tennentová, matka Toma, byla ohromena tím, co viděla. Poznamenala: „Držet ho blízko bylo dojemné, ale srdce mi skočilo do krku.“ Tomova podmínka zmatla lékařskou komunitu.

Bylo málo alternativ k terapii, protože příčina byla neznámá. Jejich jedinou nadějí bylo, že se záhy objeví nárůst vrásek a že Tomm postupně přeroste svoji kůži. Dvouapůl měsíce strávené v nemocnici přineslo výzvy pro výzkumníky.

Zjistilo se, že Tom má nadbytek kyseliny hyaluronové, podobně jako šarpejovští štěňata. Jeho hladiny byly výrazně vyšší než obvykle. Je zajímavé si povšimnout, že se s věkem mění kůže šarpejů a jejich hladiny kyseliny hyaluronové klesají. Lékaři předpokládali, že Tomm by mohl zažít totéž. Lékař Andrew Ramsden předpověděl, že se Tomovo zdraví pravděpodobně bude zlepšovat s věkem. A měl pravdu! Tomova podmínka se časem skutečně zlepšila, jak doktor předpověděl. V raném dětství musel Tomm čelit šikaně a vyloučení ze školy kvůli svému neobvyklému vzhledu. Stále měl několik malých fyzických odlišností, ale nic jako to, co měl při narození.

Třicet let po Tomově narození jsou lékaři stále šokováni. Ačkoli je stále hodně co se učit o jeho současném životě, zdá se, že je šťastně ženatý s Hannah ve Frankstonu, Viktorie, Austrálie. „Život je jednoduchý. Nemyslíte zpět na minulost; rozhodujete se,“ řekl Tomm na své Facebookové stránce.

Ačkoli narození nového dítěte je vzruš

Like this post? Please share to your friends: